петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Фото: Коледари во Аеродром

koledar (1)

Последни вести

Денеска група дечиња во утринските часови ја посетија Општина Аеродром и пееја коледарски песни. Младите бадникари ја испеаја песната „Вечниот бог се раѓа“ и на тој начин го најавија Христовото раѓање и Божик.

Општина Аеродром во чест на празнувањето на Бадник и Божик им подели пригодни пакетчиња на младите коледари.

koledar (2)

koledar (3)

Најчитани вести