Магазин

ФОТО: Кончита топлес на насловна страна на „Ролинг стоун“

ФОТО: Кончита топлес на насловна страна на „Ролинг стоун“

Насловната страница на новиот број на германското издание на светски популарниот магазин „Ролинг стоун“ е резервирано за минатогодишниот победник на „Евровизија“, Кончита Вурст.

Контроверзниот пејач позира „топлес“, па брадавиците му се покриени со црни ленти.

1kon.jpg500

– Да се гледам себе на насловната страна на светски познат магазин е толкава чест – вели Кончита на „Твитер“.

2kon.jpg500

3kon.jpg500