понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 58

ФОТО: Контролирана експлозија на сомнителен автомобил во центарот на Лондон

izraelska-ambasada-london

Последни вести

Полицијата во Лондон спроведе контролирана експлозија на сомнителен автомобил паркиран пред амбасадата на Израел во центарот на Лондон, јавува „Дејли Експрес“.

Амбасадата на Израел се наоѓа на само неколку метри од палатата на кралското семејство позната како Палатата Кесингтон.

Неколку минути пред експлозијата целата област била евакуирана.

Најчитани вести