Македонија

ФОТО: Кражба на велосипед во центарот на Скопје

ФОТО: Кражба на велосипед во центарот на Скопје

Безбедносните камери во Центарот на Скопје денеска успејаа на дело да фатат крадец на велосипед. На снимките е уловен човекот кој поминува по улицата, го забележува велосипедот на улицата и продолжува понатаму со него.

10402472_1015139951849133_5945252745724365552_n 10399431_1015140051849123_85473587709824624_n 11073204_1015140838515711_8821222059274585685_n

Кражбата се случи на улицата позади Собранието, каде и што се наоѓа „Пер те“, ресторанот чиј велосипед за достава е украден.

– Можете да погледнете на сликите како ни го украдоа велосипедот од пред дуќан а и личноста…се надеваме ке наидеме на разбирање – велат од ресторанот извинувајќи им се на муштериите за доцнењето денес.

tochak_4

 

tochak_5

tochak_6

tochak_7