четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 54

ФОТО: Кристи Ели ослабе повеќе од 20 килограми

"Constellations" Broadway Opening Night - Arrivals And Curtain Call

Последни вести

Познатата актерка Кристи Ели, која пред неколку дена го прослави 64-от роденден, цел живот се бори со килограмите.

Но, минатата година со помош на режимот на Џени Крејг, таа ги намали килограмите, по што конечно гордо можеше да го покаже нејзината нов стат.

Ели ослабе повеќе од 20 килограми и на премиерата на претставата „Соѕведија“ на Бродвеј дојде во сиво палто и високи кафени чизми.

Пред неколку дена таа се појави и на премиерата на серијата „Девојки“ во Њујорк во тесна комбинација од зелена јакна и црно здолниште. 

Најчитани вести