петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 1

ФОТО: Кривичниот суд мета на хулиганите на Заев и СОРОС

1

Последни вести

Група демонстранти вечерва ја уништија и фасадата на Основниот суд – Скопје 1 фрлајки боја кон зградата од објектот во кој што денеска лидерот на СДСМ, Зоран Заев и неговите соработници бараа да продолжи судскиот процес за случајот Пуч, откако претседателот Иванов ги запре постапките кои се водат против нив.

Токму Заев претходно тврдеше дека не го почитува судот и дека нема да ги почитува неговите барања и одлуки, пишува Република.мк.

2

Најчитани вести