недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

ФОТО: Куче ора нива и сади компири

kuce_limon

Поврзани вести

Кучето Лимон од Русија стана вистинска сензација на интернет благодарение на неговиот талент да ора, да ја собира жетвата, но и да сади компири.

kuce_limon2 (1)

Лимон бил обучен од сопственикот Александар Матицин, поранешен војник кој решил да му посвети внимание на неговиот паметен миленик по пензионирањето. Во почетокот обуката започнала со обичните команди “донеси”, како и со игри со стап, топка и фризби. Александар често  на социјалните мрежи споделувал слики со подвизите на талентираното куче.

kuce_limon1

За да не настрадаат забите на Лимон, Матицин направил контејнери со специјални гумени рачки. Покрај тоа, првиот помошник во градината, голема желба има и да носи  дрва. Друга омилена занимација на Лимон е да се лизга со санка во зима.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести