петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 0

(ФОТО) Кула од луѓе

kula

Последни вести

Шпанците градат кула од луѓе, т.н замок во натпреварот одржан во каталонскиот град Тарагони.

kula 1

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести