петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

ФОТО: Лажни илјадарки кружат низ Скопје

denari

Поврзани вести

Во последнава  недела во две познати кафулиња во Мавровка се појавиле лажни банкноти од 1000 денари, вели читател кој испратил и фотографии, до порталот MkNews.

Според него, мала е разликата меѓу лажните  и оргиналните  банкноти и многу тешко воочлива.

500laznipari-630x355

„Нека внимаваат луѓето, зошто нас ни ги подметнале овие пари плаќајќи ја сметката, а ги забележавме дури подоцна“, вели читателот.

1500lazni-pari-630x354

Тие пријавиле и во полиција, но сакаат да ги предупредат и граѓанте да бидат внимателни.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести