вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Фото: Лекарки се сликале покрај полугола пациентка на бокс!

lekari

Поврзани вести

Скандал во Гинеколошката болница во Ниш – лекарки се сликале додека во меѓувреме полугола жена лежи на породилниот бокс.

Фотографијата била објавена на Фејсбук профилот на лекарката Сања Станојевиќ, која е специјалист по гинекологија.

По само неколку часа откако се појавила сликата нејзиниот Фејсбук профил е деактивиран, а самата Станојевиќ вели дека нејзиниот профил бил хакнат и дека без нејзината дозвола била објавена фотографијата.

Сања Станојевиќ стажирала во специјалситичката болница за гинекологија во Ниш, а фотографијата настанала додека таа работела во родилиштето во Прокупље.

На крајот во разговорот со надлежните докторката ја признала вината и најверојатно ќе биде санкционирана за прекршувањето на професионалниот кодекс.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести