среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

(Фото) Лекција за пријателството и љубовта од две кучиња

496635_mjoaniechachi980x645_f

Последни вести

Пријателството на овие две кучиња ќе ви го стопи срцето. Тие ни покажаа како вистинскиот пријател се жртвува за пријателството.

Минувачите во градот Савана во американската сојузна држава Џорџија ги разнежни глетката на еден пит бул Џоани кога во устат го носел својот повреден пријател чивавата Чачи низ улицата.

Службениците на контролата за животни виделе како ЏОани одвреме навреме ја спушта Чачи и му го лиже оштетеното око. Како што објавиле службениците на својот фејсбук страница „Чачи многу го ценел трудот на својот пријател“

„Не се случува секој ден да видиме ваква оданост меќу две кучиња. Тие се специјални. Многу се драги“, рекла службеничката Кристина Сутерин.

Ветеринарите морале да го отстраната инфицираното око на Чачи и додека таа се опоравува одвоен е од Џоани иако од ветеринарната установа им дозволуваат на овие две кучиња да се видат на кратко секој ден.

496633_104333137425565891362354058508466664499465n_ff

„Персоналот е фасциниран од нивната поврзаност и љубов која ја гаат еден кон друг„, рекле ветеринарите.

Најпрво од нив се очекувало нивните сопственици да дојдат по нив, но бидејќи тоа сеуште не се случило, сите се надеваат дека кучињата ќе бидат заедно вдомени во смејство со многу љубов.

„Тие навистина се сродни души. Не се однесуваат така кон другите кучиња, само еден кон друг“, додале во ветеринарната станица.

496634_10448732742563472468880935302447585567712n_f

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести