четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

ФОТО: Ликот на Бог се појави на небото?!

gospod

Последни вести

Лик на маж се појави на небото. Религиозните тврдат дека тоа е ликот на Бог, додека пак атеистите велат дека ликот потсетува на Карл Маркс или Шон Конери.

Ова предизвикало дебата околу тоа чие лице се наоѓа на фотографијата.

Фотографијата во секој случај е преубава, а вие сами проценете чие лице се наоѓа на небото помеѓу облаците.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести