вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 11

ФОТО: Љубов на поларен начин!

mec1

Поврзани вести

„Прекрасна љубов на поларен начин“ е темата на фотографиите кои доаѓаат од зоолошката градина во Новосибирск. Малото поларно мече и неговата мајка се главните ликови на ова фотосесија. Младенчето старо четири месеци не се одвојува од својата мајка и на секој можен начин се обидува да ја бакне.

Погледнете…

mec1

mec2

mec3

mecinja

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести