Спорт

ФОТО: Лудница во соблекувалната на „Металург“

ФОТО: Лудница во соблекувалната на „Металург“

По двојната победа против Колдин и пласманот во Топ 8 во ракометната Лига на шампиони ракометарите на „Металург“ имаа многу што да слават.

Официјалниот сајт на клуб објави фотографија која вистински ја доловува атмосферата и расположениет на фантастичните „металурзи“ по синоќешната победа.

1082214_10202053282758562_1321092628_o-610x343