петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 58

ФОТО: Магла во Лондон

Фотографиите неми сведоци на густата магла во британската престолнина.

magla vo london

Поврзани вести

Стабилното и мирно антициклонско време, кое што овие денови доминира во поголемиот дел од Европа, резултираше со густа магла во британската престолнина.

Оваа глетка нема да потрае уште долго бидејќи до крајот на неделата климатските влијанија од Атлантикот ќе го означат крајот на делување на антициклонската активност во Велика Британија.

Со почетокот на западното струење во водите на Атлантскиот океан, се претпоставува дека можно е глетката да трае и во следните 10 дена.

.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести