петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 29

ФОТО: Маглај по поплавите, повеќе не е истиот град

m5

Последни вести

Граѓаните на босански Маглај веќе четврти ден се борат со поплавите кои целосно го променија описот на градот.

Улиците се преполни со ѓубре и гранки…

Помош пристигнува од разни стани, но ништо не може да се спореди со она што граѓаните го загубија, бидејќи ова подрајче беше најпоплавено.

m

m1

m2

m3

m4

m5

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести