Магазин

ФОТО: Мајката на Кардашиан итно пренесена во болница по сообраќајка

ФОТО: Мајката на Кардашиан итно пренесена во болница по сообраќајка

Мајката во семејството Кардашиан, Крис Џенер е посериозно повредена во сообраќајна несреќа во Лос Анџелес, во непосредна близина на нејзиниот дом, а нејзниот Ролс Ројс вреден 250 илјади долари е значајно оштетен.

Scene from Kris Jenner car crash in Calabasas in her white Rolls-Royce into a green Prius

Според првичните информации мајката на Кардашиан директно се удрила во совозачката страна на автомобилот што на семафорот поминал на црвено. На местото на несреќата веднаш стигнале пожарникари, брза помош и полиција.

Scene from Kris Jenner car crash in Calabasas in her white Rolls-Royce into a green Prius

Во првиот миг се сметало дека таа се здобила со потешки повреди, но по деталниот преглед во болницата се испоставило дека Крис само го скршила зглобот.

На местото на несреќата веднаш дошле и Кајли, Клое и зетот Кание Вест за да проверат дека мајка им е во ред.