вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Македонците главни во Доха

makedonci-doha-500

Поврзани вести

Втор пат на завршницата на IHF Суперглоб Македонците беа главни на и околу теренот.Нашиот најдобар ракометар Кирил Лазаров по трет пат стана светски клупски првак, што од нашата земја претходно не му успеало на ниту еден ракометар.

Македонските судии Славе Николов и Ѓорѓи Начевски како круна на нивната одлична интернационална кариера, водеа финале на светско клупско првенство. И не само што го водеа завршниот натпревар, туку тоа го направија и без ниту една грешка.

Драган Начевски како и на останатите големи турнири, беше делегат на многу натпревари и на овој IHF Суперглоб, вклучувајќи го и финалето меѓу Барселона и Ал Саад.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести