вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 45

ФОТО: Македонец го дизајнира новиот модел на „Мерцедес“

Македонецот Славче Танески стои зад дизајнот на новиот сериски автомобил “Мерцедес Бенз“ –GLC Coupe.

slavce1-640x262

Последни вести

Македонецот Славче Танески стои зад дизајнот на новиот сериски автомобил “Мерцедес Бенз“ –GLC Coupe.

slavce

После 4 години работа, конечно е официјално! Мојот прв автомобил во производство. Првиот автомобил кој го дизајнирав кој може да го купите. Му благодарам на одличниот тим кој го овозможи ова и ви благодарам за целата поддршка која ја добив, приватно и професионално, напиша Славче на својата официјална фан-страница на Фејсбук.

slavce4-640x659

Во моментов цената на овој автомобил во Германија и Велика Британија изнесува 49.444 евра, односно 40.580 фунти.

Најчитани вести