недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 7

ФОТО: Македонец загина во страшна сообраќајка во Италија

Македонец загина во страшна сообраќајка во Италија

Македонец загина во страшна сообраќајка во Италија

Поврзани вести

Во сообраќајна несреќа на автопатот Бренер во Италија, која што се случи вчера околу 16. 00 часот, животот го загубил 29-годишниот Б.А од Гостивар.

 Македонец загина во страшна сообраќајка во Италија

Македонец загина во страшна сообраќајка во Италија

Според тамошните медиуми сега веќе починатиот изгубил контрола врз своето возило марка “Сеат Ибица’ и влелегол во спротивната лента по што дошло до директен судир со камион.

Судирот бил фатален за 29-годишниот гостиварец кој починал на лице место, а со полесни повреди се здобил возачот на камионот.

Најчитани вести