среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

ФОТО: Македонија под вода од птичја перспектива

poplaviA

Последни вести

Фотографии од Пелганија под вода објави битолската телевизија Орбис.

Снимките се направени од воздух од летало на армијата на Република Македонија.

Од нив се гледа колкави се поплавите во Пелагонија.

Фотографиите се снимени вчера.

poplavi1A

Најчитани вести