петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

ФОТО: Македонска пиперка хит на социјалните мрежи

piperka.jpg500

Поврзани вести

Пиперка во форма на популарниот Фејсбук знак „лајк“ стана вистински хит на социјалните мрежи.

Фотографијата е објавена на Фејсбук страната на македонска заедница во Хрватска со следниот опис: „Лајк за македонска пиперка“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести