четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Марадона направи пластична операција за да изгледа помладо

maradona-500

Последни вести

Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Диего Армандо Марадона направил многу глупости, но последната не може да се мери со ништо.

Тој објавил фотографија по пластична операција, со која делумно му е изменет личниот опис.

54-годишниот Диего, кој е во врска со 20 години помладата Росио, се одлучил на ваков чекор за да ги отстрани подочниците и да ја омекне кожата.

maradona2-500

Аргентинските медиуми шпекулираат дека го направил тоа за да изгледа помладо за својата девојка.

 

Најчитани вести