сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Машки труп со заврзани тули на нозете пронајден во Сава

telo500

Поврзани вести

Неидентификуван машки труп бил пронајден во реката Сава, на неколку стотина метри од мостот во Остружница.

На нозете со коноп му биле заврзани две бетонски тули, а на главата во висина на очите била замотана и селотејп трака.

Телото е однесено на Институтот за судска медицина, каде со обдукција ќе биде утврден идентитетот и причината за смртта.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести