петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

ФОТО: Маскирани деца продефилираа на Априлијадата

Одбележан Денот на шегата на плоштадот во Скопје.

DSC_1139

Поврзани вести

Традиционално, како и секоја година, така и оваа, на плоштадот Македонија беше одбележан Денот на шегата.

На плоштадот во главниот град продефилираа најразлични креативни маски, кои ги носеа дечиња од најразлична возраст, па дури и оние најмалите.

Смеа, детски жагор, музика и добра забава – таква беше атмосферата во центарот на Скопје.

Во вечерните часови се очекува уште поголема забава, кога и повозрасните ќе излезат на прошетка со маски.

Погледнете што уловивме…

DSC_1139

DSC_1140 DSC_1141 DSC_1145 DSC_1147 DSC_1148 DSC_1150 DSC_1152 DSC_1157 DSC_1160 DSC_1163 DSC_1165  DSC_1172 DSC_1173 DSC_1175 DSC_1182 DSC_1183 DSC_1184 DSC_1185 DSC_1186 DSC_1190

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести