сабота, 29 јули 2017  |  Вести денес: 22

ФОТО: Масовен митинг во Прилеп- над 15 илјади граѓани со поддршка за ВМРО-ДПМНЕ

vmro-miting

Поврзани вести

Завршниот митинг на владејачката коалиција „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ вечерва се одржува во Прилеп.

Градот под Марковите кули дава масовна поддршка за Груевски и ВМРО-ДПМНЕ во пресрет на изборите закажани за во недела.

Над 15.000 граѓани се собраа во Прилеп да дадат поддршка на последниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ во предизборната кампања.

miting

Информациите од терен говорат дека масовноста на собирот е над очекувањата, а тоа го потврдуваат и овие фотографии.

 

prilep-mitingg

prilep-miting1

prilep-miting2

prilep-miting3

prilep-miting4

Најчитани вести