вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Масовна поддршка од Радовиш за силна Македонија

radovis500_thumb_medium380_0

Последни вести

Жителите на Радовиш масовно се организираат за да изразат поддршка на вечерашниот народен собир кој ќе се одржи пред Собранието.

Голем број радовишани неколку часа пред собирот, се подготвуваат да се упатат кон Скопје и да ја дадат својата поддршка за силна Mакедонија.

radovis1-500

Големиот народен собир започнува денес во 20 часот пред македонското Собрание.

radovis2-500

Најчитани вести