вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 60

ФОТО: Маж прегазен во Ѓорче Петров

fotooo-500

Поврзани вести

Маж на возраст од околу 60 години е прегазен во скопската населба Ѓорче Петров на истоимената улица.

Според информациите на Курир во мажот удрил автомобил „Голф“ со скопски регистерски таблички.

Повредениот човек чиј идентитет се уште не е познат итно е пренесен во Ургентниот центар, но детали за неговата здравствена состојба не се познати.

Полициски екипи извршуваат увид.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести