среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

ФОТО: Медицинска снаодливост, му ја сошиле раката на нога за да му ја спасат

На еден Кинез, речиси цел месец раката му била сошиена на ногата, бидејќи според докторите тоа било единствен начин да му ја спасат.

rakananoga

Поврзани вести

Ксиа Веј од кинеската провинција Хунан доживеал  страшна несреќа на работа, по која му била отсечена раката.

За остане крвта во раката, лекарите ја сошиле на глуждот од ногата.

 

„Моравме да ја исчистиме раната пред да ја сошиеме раката“, изјавил еден од лекарите за „Дејли Меил“.

Откако ги санирале раните, докторите му ја вратиле раката и очекуваат наскоро да може да ја користи повторно.

Ова не е прва ваква операција во Кина. На човек кој доживеал повреда на носот му направиле нов кој му го израснале на чело.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести