Спорт

ФОТО: Местото на злосторот каде беше уапсен Антиќ

ФОТО: Местото на злосторот каде беше уапсен Антиќ

Eкспедицијата на Атланта Хоукс веднаш по победата над Феникс на домашен терен заминала за Њујорк, каде што ноќеска треба да игра со Бруклин Нетс.

Токму во Њујорк се случил тежок инцидент пред клубот „ 1ОАК “, по кој бил приведен и македонскиот кошаркар Перо Антиќ, заедно со соиграчот Сефалоша, а кошаркарот на Индијана Крис Коупленд бил прободен со нож како и уште една жена.

Причината поради која Антиќ и Сефалоша биле приведени, како што пишуваат американските медиуми, е попречувањето на полицијата при вршењето на увид.

Еве како изгледаше просторот пред ноќниот клуб во Њујорк по инцидентот.

avtomobil-pero2-500

avtomobil-pero3-500

avtomobil-pero-2500

 

Преземено од „Република“