вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 32

ФОТО: Минијатурни панди кои пренесуваат голема порака

Акција со одлична порака.

p1

Последни вести

Илјада и шестотини минијатурни панди ги преполнија улиците во Тајпеј.

Акцијата „Пандас ворлд тур“, која е со одлична порака, се спроведува уште од 2008 година и од тогаш патува низ светот.

Зад секоја мала панда стои животот на една вистинска, која е некаде во дивината и се бори за живот.

p

p2

p3

p4Mini

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести