недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 26

ФОТО: Министерот Мисајловски во посета на општина Пустец

Министерот за транспорт и врски на Република Македонија, Владо Мисајловски денеска беше во посета на општина Пустец.

misajlovski-poseta-pustec1-640x360

Последни вести

Мисајловски за врме на посетата имаше средба со градоначалникот Едмонд Темелко, со претставници на локалната власт како и со жители од општината.

Инаку, министерот Мисајловски денеска учествуваше на втората меѓународна конференција „Е-дозволи за конкурентен регион“ што се оддржа во Тирана, каде што имаше и свој говор.

misajlovski poseta pustec3

misajlovski poseta pustec2

min3-768x432

Најчитани вести