сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 0

ФОТО: Миранда Кер се мажи за основачот на Снапчат

Австралискиот супермодел Миранда Кер (33) ќе се омажи за милијардерот и осно вач на Снепчат Еван Шпигел (26).

Miranda Ker

Поврзани вести

Австралискиот супермодел Миранда Кер (33) ќе се омажи за милијардерот и осно вач на Снепчат Еван Шпигел (26).

Среќната вест манекенката ја сподели на нејзиниот Инстаграм профил.

Реков да! – напиша таа под фотографијата.

I said yes!!! ❤️😍❤️😍❤️

A photo posted by Miranda (@mirandakerr) on

Инаку тие двајца се  пријатели повеќе години наназад, а врската ја потврдија  во јуни минатата година.

Ова е втор брак на Миранда. Таа во 2010-тата  се омажи со актерот Орландо Блум со кого има еден син. Во октомври 2013-тата Блум и Кери се  разделија, а неколку месеци подоцна побараа развод.

Најчитани вести