четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 20

Фото: Мистериозна статуа на Сноуден никна среде Њујорк

snowden5-1

Последни вести

Во петокот наутро во Union Square Park во Њујорк мистериозно се појави статуа на Едвард Сноуден.

Статуата се наоѓа веднаш наспроти статуата на Абрахам Линколн.

Дел од минувачите ја препознаваат и се сликаат со неа, а дел од нив гледаат со неверување.

Мистериозната статуа е дело на авторот Џим Десицино.

snowden2-472x630

snowden3-1

BzmJN87IgAAchLs-472x630

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести