петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

ФОТО: Модата на црвениот тепих на Греми

gremi

Поврзани вести

Гламурозни тоалети потпишани од познати дизајнери, скап и блескав накит, елеганција, уникатни модни парчиња, и како и секогаш, и понекој моден промашок…ѕвездите синоќа чекореа, се фотографираа, блеснаа на црвениот тепих на доделувањето на престижните Греми награди.

А некои дома си заминаа со уште признание за нивната работа, музички хитови и нови видео записи.

И оваа година доминираа долгите и елегантни фустани, но похрабите, меѓу кои и Рита Ора се одлучија за кратки здолништа.

Мадона изненади со нејзината смела комбинација, одличен црн костум, заедно со осумгодишниот син Дејвид, кој беше нејзин партнер вчеравечер.

Suited up: Madonna had her eight-year-old son had selected their red carpet outfits

Бијонсе и Џеј Зи со одличен перформанс и беспрекорен изглед уште еднаш докажаа зошто се најмоќна двојка во шоу бизнисот.

Fancy florals: Beyonce looked stunning in her Michael Costello designed cream lace embroidered gown

Кети Пери својата љубов кон музиката ја пренесе и на фустанот со потпис на Валентино декориран со ноти.

Making sweet music: The star's gown featured sheer detail on the skirt and sleeves

Младата кантри пејачка Тејлор Свифт заблеска во долга тоалета која ја истакна нејзината совршена фигура.

It's Gucci: Taylor Swift looked stunning in a metallic form fitting gown

Но, мора да признаеме дека доделувањето на престижните музички награди помина во духот на долги фустани во металик боја и многу сјај и смели комбинации на момците.

Nominees: Daft Punk and Macklemore & Lewis were among the double acts up for Grammy AwardsNominees: Daft Punk and Macklemore & Lewis were among the double acts up for Grammy Awards

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести