недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 17

ФОТО: Модел на џинс што стана вистински тренд на улиците на светските метрополи

farki-naslovna

Поврзани вести

Поради кул нотата што овој џинс ја поседува, ниту една дама што ја следи модата не успеа да му одолее!

farki-3

Во февруари годинава на Мерцедес Бенц модната недела во Киев најмногу внимание привлече модниот бренд Ксенија Шнајдер зад кого стојат модната дизајнерка Ксенија Марченко и графичкиот дизајнер Антон Шнајдер.

farki-2

Оваа двојка подолго време е позната по пикселизираните графики и користењето традиционални украински мотиви како што е пејсажот, а во новата колекција за есен/зима се фокусираа на џинсот.

farki-1

Водени од естетиката на деконструкцијата на која што почиваат голем број силни брендови, од кои што моментално најпопуларен е францускиот Ветементс, тие претставија занимлив модел фармерки за кој полудеа сите трендсетерки.

farki-4

Најчитани вести