четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 52

ФОТО: Мојсоски со солзи се збогуваше со „Фалангата“

Наумче Мојсовски по синоќешниот натпревар со Чиле, симболично се збогува со репрезентативниот дрес.

mojso-falanka

Поврзани вести

Наумче Мојсовски по синоќешниот натпревар со Чиле, симболично се збогува со репрезентативниот дрес.

Со многу емоции се поздрави со колегите, но најпотресен беше моментот кога со солзи во очите се прости од навивачите-македонската Фаланга.

mojso-2falanga

Фотографиите се превземени од ГОЛ.МК каде можете да погледнете многу повеќе.

Најчитани вести