понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

ФОТО: Момче се фрли под воз поради невозвратена љубов во Србија

momce.jpg-500

Последни вести

„Поздравете ми ги сите другари, бидејќи нема повеќе да се видиме“, била последната порака која Слаџан Петровиќ (26), месарот од Смедерево ја испрати до другарите и се фрлил по воз.

Како што дознава срспки Курир, Петровиќ се скарал со мажена жена со која бил во љубовна врска и неколку  минути подоцна извршил самоубиство.

Трагедијата се случила вчера околу 6:30 часот, кога момчето се фрлило под воз кој сообраќал на релација Смедерево- Пожаревац.

Неговите родители за српски Курир кажале дека Слаѓан бил во врска со мажена жена, која има две деца и која манипулирала со нив.

– Цело село знае дека мојот син е добар и вреден човек, но откако е во врска со Маја тој тотално се промени. Таа е малку постара од него и беше заљубен во неа. Неколку пати се расправаа и се смируваа, додека не му ги потроши парите, не го оставаше на мира. Потроши мојот син на неа 2.000 евра. Со тие пари сакаше да отвори месарница. Се обидував да му ги отворам очите, но не успеав. Таа вештерка го зема под своја контрола, рекол таткото на настраданото момче.

Најчитани вести