петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

ФОТО: Морничаво, порцеланска кукла со ликот на принцот Џорџ

pricndzord

Поврзани вести

Кукла со ликот на кралското бебе во познатата стара наметка за крштевање е пуштена во продажба за 129,95 фунти во Велика Британија.

Prince GeorgeThe Duke and Duchess of Cambridge with their son Prince George
Ликот на принцот Џорџ рачно е нацртан на куклата изработена од фин порцелан, облечена во реплика на традиционалната наметка кој тој ја носеше на својата крштевка.
И иако за многумина оваа кукла е морничава веќе е продадена првата серија, а уметничката Фиоренца Брианчери работи на втората серија. Таа за британски Дејли Меил изјавила дека со креирањето на куклата му оддава почит на идниот британски крал.

royal baby     Prince George doll
Британците кои се вљубени во кралското семејство сметаат дека ова е одличен подарок за престојните божикни празници.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести