Македонија,Крими хроника

Фото: Мотор влета под автомобил

Фото: Мотор влета под автомобил

Сообраќајна несреќа се случи попладнево во близина на Католичката црква, пренесува порталот Курир.

Се судрија автомобил и мотор. Моторот буквално влета под автомобилот „Тојота“.

Причините за сообраќајката се уште не се познати, поради поставеноста на возилата.

Во непосредна близина на оваа, попладнево имаше уште една слична сообраќајна несреќа меѓу мотор и автомобил.

katolicka11

katolickaaa33

Фото: Курур