петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 27

ФОТО: Мртов маж изваден од Вардар

maz-vardar

Поврзани вести

Маж на возраст меѓу 50 и 60 години попладнево е изваден мртов од водите на Вардар, пишува Пресс24.

Според порталот Ромите кои живеат на кејот на Вардар кај пешачкиот мост го забележале телото на мажот. Се обиделе да го спасат, но до него стигнале дури кај хотел Русија, кога успеале и да го извадат.

Тие велат дека човекот најверојатно бил веќе мртов. Увидот е во тек.

Најчитани вести