недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Фото: Мурињо на Миконос, ја лечи тагата што е далеку од Мундијалот

Murinjo-na-Mikonosu,-foto-3

Поврзани вести

На грчките острови сигурно полесно се поднесува сезоната без трофеј, како и болната мундијалска епизода на Португалија во Бразил.

Новата сезона во Лигата на шампионите се наближува, па затоа 51 годишниот Жозе Мурињо, менаџерот на Челзи, побрза да се одмори со семејството на прекрасниот Миконос.

Murinjo-na-Mikonosu, foto-4

„Ништо не е како опуштање со деца, посебни се“, рече Мурињо, кој деновиве се дружи со ќерка му Матилда и синот Жозе Марио.

А, како изгледа нивниот одмор, погледнете и самите

Murinjo-na-Mikonosu, foto-5

Murinjo-na-Mikonosu,-foto-1

Murinjo-na-Mikonosu,-foto-2

Murinjo-na-Mikonosu,-foto-3

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести