петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

ФОТО: На „Ел Класико“ се вееше и македонско знаме

zname-500

Поврзани вести

Мечот помеѓу Реал Мадрид и Барселона е еден од најгледаните спортски настани на денешницата, дуел кој привлекува внимание во целиот свет.

Двата шпански гиганти имаат свои навивачи во целиот свет па така и во Македонија. Неколку членови на навивачката група на Реал Мадрид од Македонија „Peña Madridista de Macedonia “ беа присутни на синоќешното „Ел класико“ кое го добија „кралевите“ со 3:1.

Се разбира тие не го заборавија да го понесат и македонското знаме кое се вееше синоќа на „Сантијаго Бернабеу“ на пресметката со Барселона.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести