вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 54

ФОТО: На протестот на СДСМ и СОРОС се собраа две до три илјади лица

sdsm-2-640x360

Поврзани вести

На денешниот протест пред Собранието на Република Македонија се собраа две до три илјади поддржувачи на СДСМ кои протестираат против одлуката која ја донесе претседателот Ѓорѓе Иванов.

sdsm-1-640x360

Свое обраќање пред присутните имаа Петрит Сарачини и Мирјана Најчевска, а на протестот кој започна во 18 часот, можат да се забележат дежурните протестанти кои постојано ги поддржуваат протестите организирани од СДСМ и соросовата фондација.

Најчитани вести