сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Фото: На Шеќеринска и Заев не им пречи да слават роденден на „Дајнерс“ во новиот МНТ

0d7649f7396f504f95d85b111fa2f813

Последни вести

Иако опозицијата постојано излегува во јавноста со низа критики за проектот Скопје 2014, сепак заменик претседателката ан СДСМ и нејзиниот сопруг немаа против 20-тиот роденден на „Дајнерс“ да го прослават во новиот МНТ, кој е дел од проектот кој опозицијата толку многу го критикува. Меѓу присутните беше и првиот човек на СДСМ, Зоран Заев.

На синиот тепих во новиот МНТ покрај извршниот директор Божидар Јанковски, кој инаку е сопруг на за­ме­ник-лидерката на СДСМ Радмила Шеќеринска, се појавија и мно­гу гости од политиката, бизнисот, банкарството и од естрадата како аме­ри­кан­ски­от амбасадор Пол Волерс, хрватскиот Златко Крамариќ, срп­ска­та амбасадорка Душанка Дивјак – Томиќ, лидерот на опозицискиот СДСМ Зо­ран Заев, поранешниот градоначалник на Центар Владимир Тодоровиќ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести