недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

(ФОТО) На Водно, полесно се дише

Сончево и пријатно, граѓаните кои се качија до Водно уживаа во убавото време и почистиот воздух

vodno 1

Поврзани вести

Оние што денеска останаа во Скопје и не го искористија времето да појдат на планина, веројатно ќе се каат што не се качија барем до Водно. На само пет минути возење од центарот до горе, временските прилики се сосема поразлични.

vodno 2

Сончево и пријатно, граѓаните кои се качија до горе уживаа во убавото време и почистиот воздух. Одозгора впрочем и најдобро се гледа колку магла го покрила Скопје, и се добива впечаток дека градот е под густи области.

Затоа секое слободно време кое го имате искористете го да појдете на повисоко бидејќи од таму, полесно се дише.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести