вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 40

ФОТО: На Зелен Пазар се продаваат најновите „ајфони“

500ajfon76t7tg87y8u98uj90iu00p

Последни вести

Најновите уреди од компанијата Епл се продаваат на зелен пазар?

На социјалните мрежи се врти фотографија од кошница со јаболка во која има неколку кутии од ајфон, додека името на сортата е едноставно наречено „Ајфонка“.

Цената за оваа „Ајфонка“ не ни е позната, но доколку сакате да си набавите зелена јаболка од оваа сорта, веднаш појдете на зелен пазар.

Извор: Вистина.мк

Најчитани вести