Магазин

ФОТО: Најдобрата фризура според хороскопскиот знак

ФОТО: Најдобрата фризура според хороскопскиот знак

Познато е дека фрузурата говори многу за нас, како и дека може да влијае на нашето однесување и чувства. Доколку сакате наредната година да го промените имиџоти одберете нова и различна фризура, водете се според препораките засновани на вашиот хороскопски знак.

Овен

oven

Девојките родени во знакот на овен водат активен живот – многу вежбаат, а од тренинг трчаат за часовите по јазик. Важно им е да се истакнат, но потребна им е фигура која лесно се одржува, а воедно и изгледа кул.

Бик

bik

Во текот на наредната година девојките родени во знакот на бик често ќе ја менуваат бојата на коса, но и фризурата. Боб со разбушавени краеви е идеален избор за нив, а кога станува збор за бојата, во предвид доаѓаат сите нијанси на црвена.

Близнаци

bliznaci

Иако девојките родени во знакот на близнаци не тежнеат кон женственост, оваа година ситуацијата значително ќе се смени. Долгата боб фризура во бранови е вистинскиот избор за нив, а одлично ќе им прилегаат и тенките посветли прамени.

Рак

rak

Девојките родени во знакот на Рак наредната година ќе поминат низ машкоданеста фаза. Често ќе експериментираат, не само со косата, туку и со фризурата – популарниот „пикси“ совршено ќе им прилега, а може да изгледа исклучително женствено доколку косата е навистина кратка.

Лав

lav

Иако многу лавици поради својот хороскопски знак сакаат да имаат густа коса, наредната година тие ќе се одлучат за пократка фиризура. Тие воглавно ќе сакаат класични фризури, како на пример рамно стрижени шишки.

Девица

devica

Наредната година девојките родени во знакот на девица нема многу да се грижат за мислењето на другите и ќе го доживеат своето препородување. Ќе се борат за својата слобода, независнот и ќе бидат особено отворени. Затоа, многмина од нив веројатно ќе ја потстрижат досега долгата коса.

Вага

vaga

Девојките родени во знакот на вага ќе бидат помалку мрзеливи. Иако сакаат да се средени и дотерани, наредната година тоа едноставно нема да им биде толку важно и ќе посакаат фризура која ќе им овозможи да се чувствуваат убаво без многу труд.

Шкорпија

skorpija

Шкорпиите се секогап мистериози, а шишките ќе им бидат неопходен штит наредната година. Исто така, ќе се одлучат за модерна и тренди фризура, а краевите со посветла нијанса ќе допринесат за бунтовнички изглед.

Стрелец

strelec

Овој боб е совршен избор за девојките родени во знакот на стрец. Иако тежат кон авантуризам, наредната година ќе бидат насочени кон професионален развој и оставање впечаток на сериозност. Ваква фризура може да се носи во опуштен стил, но и рамно стилизирана.

Јарец

jarec

Девојките родени во знакот на јарец ги очекува година полна со авантури и им се смешкаат бројни патувања. Ќе сакаат фризура која нема да бара многу време, фенирање и пеглање, а локните се совршеното решение.

Водолија

vodolija

Девојките во знакот на водолија наредната година ќе почувствуваат нагласен сексапил и заводливост. Ваквата фризура е подеднакво вамп и оригинална, што за водолиите е важно, бидејќи никако не сакаат да бидат како другите. Долгиот боб, таканаречен лоб, ќе им овозможи да постигнат ваков имиџ.

Риби

ribi

За девојките родени во знакот на риби наредната година е резервирана за рамнотежа и симетрија. Нив ќе им биде неопходна фризура со изразена структура, која истовремено е женствена. Популарниот омбре ќе им го пружи и едниот и другиот ефект и ќе ги направи потполно единствени.