недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 34

ФОТО: Најдобро облечени на LACMA Art + Film

rosi-1

Последни вести

Викендов во Лос Анџеле се одржа гала вечерта LACMA Art + Film која годинава беше посветена на уметникот Џејм Турел и режисерот Алехандро Гонзалес Инариту.

Гвинет Палтроу

Гвинет Палтроу

Оваа свеченост се одржува петта година по ред со поддршка на модната куќа Гучи, како и од нејзините претставници Ив Чо и Леонардо Ди Каприо.

kim-5

Идејата на проектот е да се поддржи филмската уметност во музеите преку изложби, предавања и едукациски програми. Секоја година на овој настан се собираат голем број познати лица.

rosi-3

Во приложените фотографии можете да видите кои познати лица беа прогласени за најдобро облечени на гала вечерта.

Дакота Џонсон

Дакота Џонсон

Дајен Кругер

Дајен Кругер

Салма Хајек

Салма Хајек

Најчитани вести