вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 37

ФОТО: Најгрдото куче на светот

kuce1

Поврзани вести

Кучето Пинат кое е мелез е новиот добитник на титулата најгрдо куче на светот.

Двегодишниот мелез е во сопственост на Холи Чендлер кој ја понесе оваа “ласкава” титула на натпреварот кој секоја година се одржува во Калифорнија.

kuce

Холи објаснила дека и покрај неговиот изглед, Пинат има енергичен и неодолив карактер и додала дека никогаш не би го заменила со друго куче.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести